Osmý ročník Týdne náhradního rodičovství v Libereckém kraji se spojí s oslavou Mezinárodního dne rodiny

03. května 2024
Liberecký kraj
Již osmý ročník Týdne náhradního rodičovství se v Libereckém kraji koná od 13. do 19. května. Pořádá jej Krajský úřad Libereckého kraje spolu s neziskovými organizacemi, které se v kraji věnují tematice pěstounství.

Pro veřejnost jsou připraveny volně přístupné akce, jako jsou zahradní slavnost, kontaktní kampaně v České Lípě či druhý ročník akce Krajský den rodiny. Záštitu nad 8. ročníkem převzal hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Celý Týden náhradního rodičovství završí druhý ročník akce Krajský den rodiny, která se bude konat v sobotu 18. května od 15:00 do 17:30 hodin na nádvoří Liebiegova paláce v Liberci (U Tiskárny 81/1). Návštěvníci se mohou těšit na hudební a divadelní představení. Akce je pořádána za účelem oslavy Mezinárodního dne rodiny a také je poděkováním náhradním rodičům v Libereckém kraji, kteří poskytují dětem, jež nemohly vyrůstat ve své biologické rodině, náhradní domov a lásku.

Kompletní program Týdne náhradního rodičovství a bližší informace o kampani MÍT DOMOV A RODINU „Samozřejmost, nebo vzácnost?“ jsou k dispozici na webové stránce www.rodinalk.cz.