Na pěstounství nejste sami!

25. října 2023
Karlovy vary, Císařské lázně
V rámci kampaně „Staňte se pěstounem“, která se zaměřuje na vyhledávání dlouhodobých pěstounů, ale i  samotnou podporu pěstounské péče v Karlovarském kraji, proběhl „Týden pěstounství“ ve dnech 9. – 13. 10. 2023.

Během tohoto týdne byla možnost zhlédnout, jak rozhovory s pěstouny, které moderoval ambasador akce Jan Onder, tak prezentace jednotlivých doprovázejících organizací a odborů sociálně-právní ochrany dětí městských úřadů našeho regionu. Tato videa jsou stále dostupná zde: https://www.facebook.com/pestounskapecevkk

V pátek 13.10.2023 se v nově zrekonstruovaných Císařských Lázních pořádala Rodinná konference, která byla završením celého Týdne pěstounství. Touto akcí opět provázel Jan Onder. Pozvaní lektoři a lektorky se s přítomnými návštěvníky konference podělili o zajímavá témata nejen z oblasti náhradní rodinné péče či terapeutického rodičovství, ale například i z oblasti krizové intervence. Radní Karlovarského kraje Mgr. Robert Pisár na závěr osobně poděkoval dlouhodobým pěstounům za jejich dosavadní péči. 

Za Vaši účast děkujeme.