Jaké to bylo na Dni Zlínského kraje

02. října 2023
Bývalý areál Svit ve Zlíně
V sobotu 23. září zavítalo do bývalého areálu Svit ve Zlíně na Den Zlínského kraje kolem deset tisíc návštěvníků. Akce tradičně nabídla stánky s regionálními produkty, koncerty, aktivity pro nejmenší i prezentaci krajských organizací a záchranářů. Mezi stánky mohli návštěvníci najít také stánky věnované pěstounské péči a podpoře pečujícím osobám, kde se mohli blíže seznámit s těmito problematikami, odnést si propagační předměty či si jen popovídat s odborníky.

Letošní novinkou byla Vinařská stezka, pohádkový les a kreativní dílna. Od sídla Zlínského kraje, Baťova mrakodrapu odstartovaly během dopoledne dva závody. Výtěžek ze startovného Běhu na počest Emila Zátopka a závodu horských kol Zlínská 50 vynesl dohromady 14 150 korun. Vybrané peníze obdržela Potravinová banka, která pomáhá ve Zlínském kraji.

Součástí akce byla tradičně i kampaň Jedu na dřeň, jejímž cílem je nábor do registru dárců kostní dřeně. Do něj se během dne zapsalo 83 nových potenciálních dárců, kteří mohou zachránit život někomu jinému.

 

Den Zlínského kraje vyvrcholil koncerty Majka Spirita a zlínské rockové kapely Premier, která na pódiu pokřtila knihu mapující celou její historii.