Den pro rodiny Pardubického kraje po keltsku se vydařil

17. října 2023
Areál keltského skanzenu Nasavrky
Zatím nejúspěšnější Den pro rodiny zažili organizátoři z Pardubického kraje a neziskových organizací v neděli 17.09.2023 ve skanzenu Země Keltů u Nasavrk.

Za krásného počasí pobavil zajímavý program mnoho dětí i rodičů a zároveň také nastartoval další Týden pro pěstounství, ve kterém se zájemci mohli dozvědět vše potřebné o tomto druhu náhradní rodinné péče.


„Celkově jsme v areálu keltského skanzenu přivítali na dva tisíce lidí, kteří tu prožili nádherný den. Děti odevzdaly na 500 vyplněných hracích kartiček, se kterými se účastnily nejméně deseti aktivit, takže o zábavu bylo postaráno. Keltské dovednosti, domácí zvířata, stará řemesla, bojovníci, kouzelníci i různá vystoupení hostů krásně pobavily různorodé rodinné publikum,“ uvedl radní pro sociální péči a neziskový sektor Pardubického kraje Pavel Šotola a pokračoval: „O tématu pěstounství tu informovaly neziskové doprovázející organizace, dobrovolníci i kolegyně z krajského odboru sociálních věcí. Všem patří velké poděkování. Další zájemci o informace se mohou podívat na webové stránky krajprorodinu.cz.
Více informací najdete  https://www.pardubickykraj.cz/aktuality/122179